25 Şubat 2015 Çarşamba

Medyada: Danimarka ve İsveç'te Eğitim Seminerleri

Prof. Dr. Havva Engin, Danimarka’da yaşayan Türkiye kökenli göçmenlere ve Danimarkalılara yönelik çalışmalarıyla tanınan "Anatolien Sprog & Kultur Center"in davetlisi olarak, 19 - 21.02.2015 tarihleri arasında Danimarka'nın Kopenhag, Farum, Hillerød, Nørebro ile İsveç'in Malmö kentlerinde Türkiye kökenli göçmen velilere yönelik 5 eğitim semineri verdi.

Bu bağlamda, Heidelberg Eğitim Bilimleri Üniversitesi (Pädagogische Hochschule Heidelberg) bünyesinde faaliyet gösteren Heidelberg Göç Araştırmaları ve Kültürleraşırı Pedagoji Merkezi (Hei-MaT) ile Baden Türk Okul Aile Birlikleri Dernekleri Federasyonu'nun; T.C. Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı'nın malî desteğiyle 2013 yılı Aralık ayında başlattıkları ve Kasım 2014'te nihayetlenen "Göçmen Türk Veliler İçin Veli Akademisi" Projesi kapsamındaki çalışmalar ile bu çalışmalarda elde edilen tecrübeler, 19 - 21 Şubat 2015 tarihleri arasındaki eğitim seminerlerinde Danimarka ve İsveç'te yaşayan Türkiye kökenli göçmen velilerle paylaşıldı.

İlgili seminerleri içeren haberler medyada şu şekilde yer aldı:

a) 10 Şubat 2015 günü Danimarka'ya yönelik haberleriyle öne çıkan danimarkahaber.dk adlı internet gazetesinde "Anadolu Dil ve Kültür Merkezi’nden bütün velileri ilgilendiren program" başlığıyla bir haber yayınlandı. Sözü edilen medyada yayınlanan habere aşağıdaki bağlantıdan ulaşılabiliyor:
b) İskandinavya ülkelerini ağırlıklı olarak konu edinen İskandinavya Zaman gazetesinin internet sayfasında 19 Şubat 2015 günü "Anadolu Dil ve Kültür Merkezi’nden bütün velileri ilgilendiren program" başlıklı habere konu oldu. Sözü edilen internet sayfasında yayınlanan habere aşağıdaki bağlantıdan ulaşılabiliyor:
c) İskandinavya ülkelerini ağırlıklı olarak konu edinen ybhaber.com (Yeniceoba Haber) adlı internet sayfasında "Malmö’de “İki Dillilik ve Ana Dilin Önemi” konusu masaya yatırıldı" başlıklı habere konu oldu. Sözü edilen internet sayfasında yayınlanan habere aşağıdaki bağlantıdan ulaşılabiliyor:
d) İsveç'e yönelik ağırlıklı olarak haberler veren haberisvec.com adlı haber portalında 3 Mart 2015 günü yayınlanan "Malmö’de “İki Dillilik ve Ana Dilin Önemi” konusu masaya yatırıldı" başlıklı habere konu oldu. Sözü edilen internet sayfasında yayınlanan habere aşağıdaki bağlantıdan ulaşılabiliyor:

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme