18 Mayıs 2014 Pazar

Gaggenau: Göçmen Türk Veliler İçin Veli Akademisi Projesi Semineri - Göçte Okul Öncesi ve Okul Sürecinde İki Dilli Yetişmek, Anadilin Önemi ve Velilerin Hakları ve Sorumlulukları, Çocuklarda Gelişim Bozuklukları konularında yapıldı...

Heidelberg Eğitim Bilimleri Üniversitesi (Pädagogische Hochschule Heidelberg) bünyesinde faaliyet gösteren Heidelberg Göç Araştırmaları ve Kültürleraşırı Pedagoji Merkezi (Hei-MaT) ile Baden Türk Okul Birlikleri Dernekleri Federasyonu'nun; T.C. Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı'nın malî desteğiyle 2013 yılı Aralık ayından itibaren başlattıkları "Göçmen Türk Veliler İçin Veli Akademisi" Projesi kapsamında Diyanet İşleri Türk İslam Birliği'ne bağlı DITIB Türkisch Islamische Gemeinde Gaggenau und Umgebung e.V.  | DİTİB Gaggenau ve Çevresi Türk İslam Kültür Derneği ile Gaggenau ve Çevresi Türk Okul Aile Birliği'nin ortaklaşa katkısıyla Sultanahmet Camii'nde [Mercedes Str : 8 - 76571 Gaggenau - Bad Rotenfels] 18 Mayıs 2014 günü yapıldı.

Seminerin konusu "Göçte Okul Öncesi ve Okul Sürecinde İki Dilli Yetişmek, Anadilin Önemi" ve "Velilerin Hakları ve Sorumlulukları", "Çocuklarda Gelişim Bozuklukları: Dikkat Eksikliği, Hiperaktivite, Öğrenme Güçlüğü, Otizm, Down Sendromu, Mental - Motor Retardasyon"du.

Seminerin konusu "Göçte Okul Öncesi ve Okul Sürecinde İki Dilli Yetişmek, Anadilin Önemi"ydi. Veli eğitimcileri Prof. Dr. Havva Engin ve Seher Kuzu Sönmez'in veli eğitimcisi sunumlarına yoğun ilgi gösterildi:Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme