3 Mayıs 2015 Pazar

Gaggenau: Veli El Kitabı; Okumanın Önemi ve Anadilin Önemi adlı kitapçıklar ile Çocuğumu Okula Hazırlıyorum – Materyal Paketi / Ders Kâğıtları CD’si 2 Mayıs 2015 günü Gaggenau'da düzenlenen 23 Nisan Internationales Kinderfest'te velilere ücretsiz olarak dağıtıldı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, "23 Nisan Internationales Kinderfest" olarak Gaggenau'da 2 Mayıs 2015 günü [Jahnhalle, 76571 Gaggenau, saat 14 - 17 arasında] kutlandı.

"23 Nisan Internationales Kinderfest", Gaggenau ve Çevresi Türk Okul Aile Birliği tarafından düzenlendi.

Heidelberg Eğitim Bilimleri Üniversitesi (Pädagogische Hochschule Heidelberg) bünyesinde faaliyet gösteren Heidelberg Göç Araştırmaları ve Kültürleraşırı Pedagoji Merkezi (Hei-MaT) ile Baden Türk Okul Aile Birlikleri Dernekleri Federasyonu'nun; T.C. Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı'nın malî desteğiyle 2013 yılı Aralık ayında başlattıkları ve Kasım 2014'te nihayetlenen "Göçmen Türk Veliler İçin Veli Akademisi" Projesi kapsamında yayınlanan Prof. Dr. Havva Engin tarafından hazırlanan "Veli El Kitabı"; "Okumanın Önemi" ve "Anadilin Önemi" adlı kitapçıklar ile "Çocuğumu Okula Hazırlıyorum – Materyal Paketi / Ders Kâğıtları CD’si" 2 Mayıs 2015 günü Gaggenau'da düzenlenen "23 Nisan Internationales Kinderfest"te velilere ücretsiz olarak dağıtıldı.

23 Nisan Internationales Kinderfest"te, Prof. Dr. Havva Engin (Heidelberg Eğitim Bilimleri Üniversitesi | Pädagogische Hochschule Heidelberg - University of Education bünyesinde faaliyet gösteren Heidelberg Göç Araştırmaları ve Kültürleraşırı Pedagoji Merkezi | Heidelberger Zentrum für Migrationsforschung und Transkulturelle Pädagogik (Hei-MaT) Direktörü) göçmen Türk velilere yönelik bir konuşma da yaptı...
Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme