6 Haziran 2014 Cuma

Heidelberg: 5 Haziran 2014 günü, Migranten-Eltern-Bildung | Göçmenler-Veliler-Eğitim Konferansı yapıldı..

Heidelberg Eğitim Bilimleri Üniversitesi (Pädagogische Hochschule Heidelberg) bünyesinde faaliyet gösteren Heidelberg Göç Araştırmaları ve Kültürleraşırı Pedagoji Merkezi (Hei-MaT), Mannheim Okul Dairesi'nin projesi "Migranten machen Schule" ve Baden Türk Okul Birlikleri Dernekleri Federasyonu ile 5 Haziran 2014 Perşembe günü, PH Heidelberg salonlarında saat 14 - 18 arasında (AULA, Kepler Str. 87, 69120 Heidelberg) bir konferans düzenledi.

Konferansın konusu: "Migranten-Eltern-Bildung | Göçmenler-Veliler-Eğitim"di.

Konferansın ana konusunu Almanya'da ve Baden bölgesinde yapılan veli çalışmalarında, göçmen velilerin yerini ve önemini irdelemek oluşturdu.

Akademik çalışmalar, Alman eğitim sisteminde, velilerin çocuklarının eğitim sisteminde gösterdiği performanstan yarı yarıya sorumlu olduğunu ortaya koyuyor. Bunun için bilgili ve bilinçli veliler çocuklarını baştan itibaren daha iyi bir şekilde eğitim kurumlarına hazırlayabiliyor.

Konferansta irdenen konulardan birisi, göçmen ailelerde bu durumun hangi düzeyde olduğuydu. Konferansta, bu yönde bilimsel çalışmalar ve veriler var mı? Göçmen veliler hangi konularda sisteme yönelik zorluk çekiyorlar? sorularına cevap arandı.

Bir diğer konu, eğitim kurumlarının göçmen velilere yaklaşımı ve onlara yönelik hazırla(ya)madığı özel danışma ve bilgilendirme programlarıydı:

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme