21 Kasım 2015 Cumartesi

Medyada: Çift Dilli Anaokulları İçin Önemli Adım

Heidelberg Göç Araştırmaları ve Kültürleraşırı Pedagoji Merkezi (Hei-MaT) ile Akdeniz Üniversitesi Avrupa Birliği Araştırma ve Uygulama Merkezi (AKVAM) tarafından ikidilli okul öncesi eğitim üzerine yeni bir proje başlatıldı. Heidelberg Göç Araştırmaları ve Kültürleraşırı Pedagoji Merkezi (Hei-MaT) ile Akdeniz Üniversitesi Avrupa Birliği Araştırma ve Uygulama Merkezi (AKVAM) öğretim üyelerinin birlikte geliştirecekleri eğitim programı, Avrupa ve özellikle Almanya’daki Türk çocuklarının dil problemlerine okul öncesi eğitim kapsamında çözüm olmayı hedefliyor. Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı tarafından desteklenen model projenin amacı, Türk ve Alman çocuklarının birlikte gideceği kreşlerde çalışacak öğretmen yetiştirmek.

Bir Çocuk - İki Dil: İkidilli Okul Öncesi Eğitim Lisans Programı Müfredatı projesi hakkında, 20 Kasım 2015 günlü Zaman Gazetesi'nin Almanya Baskısı'nın Bölge ekinin [Yıl: 4, Sayı:134] 2. sayfasında "Çift Dilli Anaokulları İçin Önemli Adım" başlıklı haber bir yayınlandı.

Haber, belirtilen gazetenin online sayfasında 22.11.2015 günü 15:00 itibariyle, "Çift Dilli Okul Öncesi Eğitim Türkçeyi Yaşatacak - Çift dilli anaokulları için önemli adım" başlığıyla yer aldı ve ona aşağıdaki bağlantıdan ulaşılabiliyor:

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder